בלוג MX

 1. יינות טבעיים, אורגניים וביו-דינאמיים - טרנד חולף או המלצת השף?

  "טבעי", "אורגני"... אלו מילים שאנחנו שומעים יותר ויותר בעולם. כמעט בכל סופר מרקט תמצאו מחלקה או לפחות פינה מכובדת עבור מוצרים אורגניים.

  מה אם אגיד לכם שלא רחוק היום, שבכל חנות יין או מסעדה תוכלו למצוא נישה ליינות טבעיים או אורגניים?

  על פניו זה נשמע מדהים! זה יין... והוא טבעי או אורגני. אבל האם הוא בריא יותר? טעים יותר?

  קרא עוד
 2. איזה יין מתאים לגפילטע פיש?

  אז עוד חג עומד לו בפתח. רשימת המוזמנים מוכנה, את סט כלי ההגשה כבר קניתם בסייל סוף שנה, והחלטתם מה יהיה בתפריט הלא נגמר של ארוחת החג.

  אבל מה לגבי היין? איזה יין תשתו בערב ראש השנה?

  קרא עוד
 3. 10 דברים מעניינים שלא ידעתם על אלכוהול

  תגידו מה שתגידו על אלכוהול, החיים היו הרבה פחות שמחים בלעדיו. האלכוהול ליווה את האדם משחר האנושות, כבר מתקופת האבן, וכבר בספר בראשית מסופר שנח השתכר מיין. במצרים העתיקה אפילו ילדים שתו בירה, וברחבי העולם (גם בישראל) נמצאו כדי חרס בני אלפי שנים ששימשו ליין ובירה.

  קרא עוד
 4. חוק היובש: כך ״ייבשו״ האמריקאים את שנות ה-20

  זה התחיל כיוזמה של ארגונים נוצריים במאה ה-19 בכמה מדינות בעולם, המשיך עם הקמתה של ״מפלגת היובש״ האמריקאית (עם לוגו של גמל), ובסופו של דבר הוביל לתיקון הידוע לשמצה בחוקה, שהפך את הייצור, המכירה והייבוא של אלכוהול ללא חוקי בארה״ב משנת 1920, עד לביטול של החוק בשנת 1933. למה זה קרה, למה החוק נכשל, ומה אפשר ללמוד מכל הסיפור?


  קרא עוד
 5. סוביניון בלאן – לבן, פראי ומרענן

  הסוביניון בלאן (״פרא לבן״ בצרפתית) הוא ענב לבן, שמקורו בדרום-מערב צרפת, בעיקר באזורים בורדו ועמק הלואר. מדובר בענב שלרוב מגדלים באזורים קרירים, ועונת הגידול שלו קצרה למדי, מכיוון שהוא נוטה להבשיל מהר, והנטייה היא לקטוף אותו לפני ההבשלה, כדי ״לשמר״ את הטעם הרענן והחמצמץ שלו. 

  קרא עוד
 6. יום המלבק הבינלאומי – לא לארגנטינאים בלבד

  יין המלבק הוא אחד היינות המוכרים והאהובים ביותר בעולם כולו. ב-17/4 נחגג יום המלבק הבינלאומי, ששורשיו המעניינים נטועים עוד במאה ה-19. אנחנו בפאנקו מאמינים שיין טוב צריך להגיע גם עם סיפור טוב – אז נספר לכם את הסיפור של היין המיוחד הזה ושל יום חגו.

  קרא עוד
 7. ימים של בירה

  הבירה היא ככל הנראה המשקה האלכוהולי הפופולרי בעולם כולו, איזה כיף זה לסיים את היום עם בקבוק בירה קר ביד ובבטן. בדיוק כמו שאין בירה אחת שדומה לחברתה, וכל בירה מכל זן היא מיוחדת בפני עצמה, כך גם חוגגים את הבירה ברחבי העולם בתאריכים שונים ובצורות מגוונות. אז לכבוד יום הבירה האמריקאי שנחגג ממש החודש ב-7.4, החלטנו לספר לכם קצת על ימי בירה במקומות שונים בעולם.

  קרא עוד
 8. יום הג'ין וטוניק הבינלאומי וכל מה שהשילוב הזה מציע

  ג'ין וטוניק הם שני משקאות שקשה לדמיין אותם בנפרד האחד מהשני. מדובר, ככל הנראה, בדרינק הנפוץ והפופולרי בעולם, שמצליח להיות מצד אחד קל מאוד להכנה ומצד שני מענג מאוד לשתייה עם שלל אופציות לשדרוג וגיוון. עם השנים, החלו לחגוג ברחבי העולם ימים שמציינים את הדרינק הזה, וחוגגים את ההכנה והשתייה שלו. אז מתי חוגגים את יום הג'ין וטוניק הבינלאומי, מאיפה הגיע הדרינק הזה, ואיך תכינו לעצמכם את המתכון המושלם? צוות פאנקו כאן בשבילכם עם כל המידע.

  קרא עוד
 9. יום פטריק הקדוש – כך תרגישו כמו אירים בסנט פטריק דיי

  האירים קוראים לו יום פטריק הקדוש, סנט פטריק דיי, או פשוט - חג פטריק הקדוש. כך או כך, אין ספק שיום פטריק הקדוש הוא חג אירי שהפך כבר מזמן ליום בינלאומי הנחגג ברחבי העולם. אלכוהול אירי משובח והמון חגיגות, מי אנחנו שנסרב? מבירה גינס ועד לג'יימסון, יש לנו את כל הסיבות להרגיש כמו אירים ולו ליום אחד

  קרא עוד
 10. יום הוויסקי הבינלאומי - מציינים איכות וטעם של שנים

  אנחנו נהנים ללגום אותו באיטיות ולהתענג על כל רגע. הוא עשיר, רבגוני ואוחז בהיסטוריה רבת פרטים ושנים. למעשה, אין משקה דומה לו. יום הוויסקי הבינלאומי מספק לנו הזדמנות חגיגית לתת את הכבוד הראוי לאחד המשקאות האהובים והוותיקים, אשר מלווים אותנו עוד מאז ימי הביניים העליזים. מי אתה וויסקי?

  קרא עוד

פריטים 1-10 מ24

עמוד
הצגה לכל עמוד